A Móri Napsugár Óvoda bemutatása

„… A korai nevelés a legfontosabb. Amit az ember gyermekként lát, az segíti egész életében, hogy a jó felé orientálódjék.” /Brunszvik Teréz: Napló 1846./

Óvodánk 1981-ben létesült, a 70-es években épült lakótelepen, családi házas városrész szomszédságában, a Vértes hegység “lábánál”.
Hat óvodai vegyes életkorú csoportunkba százhatvannyolc férőhelyen foglalkozunk óvodásaikkal. Csoportjaink esztétikusak, barátságosak, jól felszereltek.
Játszóudvarunk tágas, szép zöld övezetben számos mozgásfejlesztő játékkal, játszóházakkal biztosítja a minél tartalmasabb szabadtéri programokat.

Pedagógiai Programunk az „ ÓVODAI NEVELÉS A MŰVÉSZETEK ESZKÖZEIVEL” ALTERNATÍV PROGRAM adaptációja – A KOMPETENCIA ALAPÚ ÓVODAPEDAGÓGIA ELMÉLETÉVEL ÉS GYAKORLATÁVAL ÖSSZHANGBAN valósul meg.
„ Foglalkozzunk meleg, sugárzó szeretettel, a gyermekekkel, s akkor ők csodára képesek.” (Erich Fromm)

Céljaink:
  • Az óvodások nyugodt, élmény gazdag, harmonikus fejlődésének elősegítése, a magasabb rendű érzelmek kibontakoztatása, az életkori és egyéni sajátosságok figyelembevételével.
  • A sokoldalú képesség és készség fejlesztéssel a gyermeki személyiség egészére irányuló fejlődés biztosítása, elősegítése, gondoskodása, a hátrányok csökkentése és a tehetséggondozás segítése.
  • Célunk a gyermeki személyiség komplex fejlesztése, mely magába foglalja az értelmi képességek fejlesztése mellett a gyermek önmagához, és a különböző közösségekhez való viszonyának fejlesztését is.
  • A gyermek és a művészetek közötti erős érzelmi kötődés kialakítása.
  • Óvodánk feleljen meg a szülők elvárásainak: a gyermekek legyenek alkalmasak az iskolai életmódra.
  • Kompetencia alapú pedagógiai fejlesztés, környezettudatos magatartás megalapozása.
  • Az óvodai nevelésbe szervesen épüljön be a német nemzetiségi nyelvi nevelés, a nemzetiségi kultúra és hagyomány ismerete és ápolása.
  • Az Alapító Okiratban foglaltak alapján befogadjuk az SNI-s gyermekeket. Integrált formában végezzük az SNI-s gyermekek sérülésének megfelelő speciális fejlesztését.

Óvodánkban - a célok elérése érdekében - kiemelten foglalkozunk a mesével, a bábjátékkal, a zenei neveléssel, a gyermektánccal, a preventív tornával, a mozgás megszerettetésével, az egészséges életmód alakításával, az értékorientált közösségi neveléssel, a környezet védelmével és megóvásával, az anyanyelvi neveléssel, a vizuális neveléssel. Három gyermekcsoportban német nemzetiségi nyelvoktatást folytatunk. A logopédus irányításával eredményesen műveljük a fejlesztő pedagógiát, a dislexia prevenciót. 2012-től óvodánkban saját gyermekpszichológus segíti az óvónők munkáját, a problémás nevelési helyzetek megoldásában a szülők is kérhetik segítségét.

Óvodánkban 3 munkaközösség működik. Ezek: a nemzetiségi, az esztétikai és a fejlesztő pedagógiai munkaközösségek. Munkánkat segíti az óvoda szintű Szülői Szervezet. Rendszeresen Szakmai napot szervezünk nevelőközösségünk számára, az ismeretek, a szakmai tudás bővítésének az érdekében.

Az óvodában óvónői Szivárvány kamarakórus és Művészeti bábcsoport működik.

Óvodánk `Madárbarát óvoda` a gyermekek és a nevelő közösség nagy örömére.

Amit kínálunk:
„A gyermek akkor fejlődik a legjobban, ha testileg és lelkileg jól érzi magát!”
  • Érzelmi nevelés a művészetek eszközeivel
  • Egészséges, biztonságos a gyermekek szükségleteihez igazodó fejlesztő környezet.
  • A gyermekek életkori sajátosságait figyelembe vevő napirend
  • Színes játéktevékenységek
  • Óvodapedagógusok nagy tapasztalattal és szakértelemmel foglalkoznak a gyerekekkel.
  • A család - óvoda együttműködés különböző formái: beszélgetések, fogadóórák, szülői értekezletek, közös ünnepeink.
  • Mese és bábelőadások, zenei koncertek
  • Mindennap mesehallgatás, mese feldolgozás
  • Hitoktatás • Kirándulások, séták
  • Mindennapos mozgás, a mozgás megszerettetése
  • Zenei képességfejlesztés
  • Tehetséggondozás
  • Fejlesztőfoglalkozások
  • Magyar – német nemzetiségi gyermektánc
  • Preventív, tartásjavító torna
  • Logopédiai, pszichológiai ellátás
  • Gyermekvédelmi segítés
  • Kézműves foglalkozások
  • Hagyományápolás, az értékek átörökítése
  • Nevezetes ünnepek megtartása: Mihály nap, Márton nap, Mikulás, Luca nap, Karácsony, Farsang, Kiszézés, Magyar Szabadságharcra emlékezünk, Húsvét, Anyák-napja, Gyermekhét
  • Környezettudatos magatartás, a környezet megszerettetése, környezetvédelem – Autómentes nap, Állatok világnapja, Víz világnapja, Föld napja, Madarak és fák napja
  • Úszásoktatás
  • Születésnapok
  • Angol nyelvi foglalkozások
  • OVI foci

A Móri Napsugár Óvoda játékos óvoda. Szeretetteljes, családias légkörben minden gyermek számára biztonságot, támaszt és védettséget kívánunk nyújtani, ezzel is hozzájárulva boldog gyermekkorukhoz.

„ A kisgyermek tankönyve maga az élet legyen!” (Comenius)

Móri Napsugár Óvoda
8060 Mór, Cserhát u. 35.